Liečba a liečebné procedúry

Kúpeľná liečba v kúpeľoch vo Vysokých Tatrách má dlhú tradíciu.

Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec sú situované na juhovýchodnej terase slovenského vysokohorského masívu Vysoké Tatry a patria k najvýznamnejším klimatickým kúpeľom v karpatskom oblúku, ktoré sa môžu pýšiť tradíciou mnohých desaťročí. Ako klimatické kúpele vysokohorského charakteru majú ideálnu južnú polohu uprostred ihličnatých lesov, od severu ich chráni veľkolepý horský masív.

Kúpele Štrbské Pleso

Kúpele Štrbské Pleso sú umiestnenú v prostredí s čistým ovzduším s prevahou ľahkých negatívnych iónov pozitívne vplýva na chronické ochorenia dýchacieho systému. Zároveň je to ideálne prostredie na lyžovanie, vysokohorskú turistiku a načerpanie nových síl.

Liečba v kúpeľoch Vysoké Tatry

Základnou liečebnou metódou je klimatoterapia. Jej základnou zložkou je pobyt pacientov na čerstvom vzduchu doplnený liečebnou rehabilitáciou. Samozrejmosťou je medikamentózna, fyzikálna a inhalačná liečba podža ordinácie lekárov.

K celkovej liečbe prispieva i diétny systém, v ktorom sa podža ordinácií lekárov pacientom podáva široká paleta diét včítane vegetariánskej stravy.

Vysoké Tatry